top of page

Jak zlepšit kvalitu suchých vlasů

Aktualizováno: 21. 4. 2023

Suché vlasy jsou běžným problémem, který trápí mnoho lidí, zejména u žen. Pokud máte tento typ vlasů, pravděpodobně se snažíte najít způsob, jak zlepšit jejich vzhled a zdraví. Příčin suchých vlasů je mnoho - genetika, vlivy prostředí, špatná výživa, nevhodná péče o vlasy a mnoho dalšího. Pojďme se spolu podívat na několik způsobů, jak se vypořádat se suchými vlasy a jak je udržet zdravé a lesklé.


Nejdříve se podívejme na to, jak suché vlasy poznáme. Mezi typické příznaky patří matný vzhled, křehkost a lámavost vlasů, snadné štěpení konečků, vlasy se obtížně rozčesávají a mnohdy k tomu svědí pokožka hlavy.


Co s tím?


Používejte šetrné šampony a kondicionéry

Při výběru šamponu a kondicionéru je dobré se zaměřit na šetrné produkty, které neobsahují agresivní chemikálie, jako jsou sulfáty a parabeny. Tyto chemikálie mohou vlasy vysušovat a poškozovat je. Místo toho je třeba volit šampony a kondicionéry, které jsou speciálně navrženy pro suché vlasy a obsahují i hydratační složky, jako jsou třeba aloe vera, med apod. To platí pro ty, kteří si produkty kupují (nic proti ničemu 🤗, je to volba každého z nás a je jí třeba respektovat). My si ale můžeme vyrobit svůj jemný šampon. Třeba tento Měsíčkový 2 v 1.


Vyhněte se častému mytí vlasů

Časté mytí vlasů může vlasy sakra vysušovat a poškozovat je. Pokud jsou vaše vlasy příliš suché, zkuste je mýt co nejméně. Pokud si nemůžete dovolit mýt si vlasy méně často, zvolte šetrnější šampon, viz předcházející bod, nebo třeba šampuk pro suché vlasy, který obsahuje větší množství tuků a který díky tomu vlasy nevysušuje. Jednoduchý recept na takový šampuk najdete ZDE.


Používejte hydratační masky na vlasy

Hydratační masky jsou skvělým způsobem, jak suché vlasy udržet zdravé a lesklé. Některé hydratační masky obsahují složky jako jsou kokosový olej, avokádo nebo med, které jsou bohaté na výživu a vlasy hydratují. Pod maskou si nemusíme představit zrovna něco, co budeme složitě vyrábět, nějakou emulzi, nebo nedejbože něco, co koupíme v obchodu 😉, ale klidně můžeme využít to, co máme doma.


Hydratační maska

  • 1½ avokáda

  • 2 polévkové lžíce oleje (vhodný je jojobový, arganový, kaméliový, ricinový, makadamiový...)

  • 2 polévkové lžíce medu

  • Šťáva z ½ citronu

Všechny ingredience rozmixujte v mixéru do hladka. Rovnoměrně natřete vlasy, zakryjte nejlépe sprchovací čepicí a nechte 45 minut působit. Umyjte šamponem.


Používejte oleje na vlasy

Oleje jsou dalším skvělým způsobem, jak zlepšit kvalitu suchých vlasů. Suché vlasy mají jednoduše málo kožního mazu, který právě stojí za leskem, vitalitou a ochranou před jejich lámáním. Některé oleje, jako třeba už zmiňovaný arganový, jojobový, ale také kokosový blahodárně působí na vlasové vlákno, ale i na vlasovou pokožku. Nanáší se několik kapek až lžička (podle délky vlasů) na vlasy a nechává se působit buď přes noc, abyste získali maximální účinek, nebo alespoň hodinu před mytím vlasů.
Vyhýbejte se horkým nástrojům na vlasy

Kromě volby šetrných produktů je důležité minimalizovat používání horkých pomůcek na vlasy, jako jsou kulmy, žehličky a fény. Pro suché vlasy jsou to v podstatě pekelné pomůcky, které vlasy ještě více poškozují. Pokud už je musíte používat, používejte je s opatrností, nastavte je na nižší teplotu a vždy používejte tepelnou ochranu, abyste minimalizovali poškození. Můžete se inspirovat tímto receptem, jen vyměňte uvedenou aktivku za Hair lipoactiv , toho ale dejte 10 % (na úkor vodní fáze, tady to jinak nepůjde a zvyšte alespoň o gram množství Lysofixu). Ono Hair lipoactiv můžete použít ve 100% koncentraci, takže klidně vyzkoušejte i variantu vetření tohoto zázraku přímo do vlasů...

356 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Opmerkingen


bottom of page