top of page

O mně

Krása vlastní kosmetiky a bezpečné aromaterapie

Zastav se a objev kouzlo vlastní kosmetiky a neutuchající sílu éterických olejů...

Michaela Suchá, věčná optimistka s hlavou plnou nápadů,

která věří, že existují i jiné cesty, než jít s davem...

Jít po vyšlapané cestě mě nikdy nebavilo, protože když chceš něco objevovat, musíš šlápnout vedle. Občas jsem sice zakopla, několikrát se ztratila, ale nakonec jsem našla svůj směr, který je sám o sobě cílem.

Svůj život se snažím prožít, ne jenom přežít. Celý život se učím vnímat všechny krásy kolem, rozdávat úsměvy i když mi mnohdy samotné není do smíchu, protože vidět úsměv druhých pohladí duši...  

Věřím, že každý je na světě z nějakého důvodu a že by si všichni měli pomáhat. Jsem snad proto blázen? Možná pro někoho ano, ale kdo jsem, abych jiné soudila.

Miluju růže, jako že hodně, a výrobu šperků - na to ale nemám čas.

  DSC_3261m.jpg

  Moje cesta

  DSC_3548f.jpg

  Mohla bych klidně začít větou, že jsem už jako malá holka milovala přírodu a zapřísahala jsem se, že nikdy nebudu pracovat v kanceláři, protože tam bych se udusila.

  I střední škola napovídala tomu, kudy se budu ubírat, 4 roky mezi různými bylinami, stromy, a tak tomu je dodnes... Ale kdepak, tak jednoduché to není. 

  Probouzel se totiž ve mě velký smysl pro pořádek a spravedlnost a já se vzhlédla v právu. Psal se rok 1994 a já neprošla přijímačkami na právnickou fakultu.

  Útěchu jsem sice nalézala v rýpání se na zahradě, ale touha po pořádku a spravedlnosti nezmizela a tak jsem na 13 let zakotvila u policie.  Ne nebudu se tady rozepisovat, ale můžete mi věřit jsem nikdy před a ani po nezažívala větší stresy a pocity bezmoci. To mě vrátilo zpět k bylinkám, které mi pomáhaly se stresem a nespavostí.

  Před více jak 14 lety se narodil můj syn a můj život se obrátil doslova naruby. Počínaje odchodem od policie, studiem práv a ekonomie při zaměstnání a nástupem do dalších zaměstnání.

  Díky synovi, který trpěl lehčí formou atopického ekzému, a upozornění dětského lékaře "hlavně ho nemažte olejem od Johnson" jsem začala cítit, že něco není asi v pořádku a  začala jsem hledat jinou cestu, můj život nabral jiný směr. 

  První krůčky

  Ne nemám na mysli krůčky svého syna, ale vlastní. Rok 2009 byl pro mě zlomový. Začala jsem pátrat, proč by měl synovi vadit olej doporučovaný už v porodnici? Proč mě dětský lékař upozornil, že ho tím nemám mazat? Usmívám se při vzpomínkách, jak jsem se snažila najít odpovědi, jak jsem se snažila rozluštit složení dětské kosmetiky, jak pomalu vzrůstal můj vnitřní odpor mazat ho něčím, co vůbec neznám...

  Začala jsem hledat jiné cesty, z té hlavní jsem sešla, abych mohla objevit boční cestičky, které mě zavedly do nového světa. Do světa plného přírodních surovin a pak i aromaterapie.

  Zjistila jsem, že to, co sama vyrobím, synovi pomáhá víc. Stejně tak  jsem pomohla i sobě, své pleti, která rozhodně nebyla v dobré kondici. Mnohdy jsem cestou zakopla, ale každé zakopnutí přineslo nový poznatek, novou zkušenost. Střípek po střípku jsem začala skládat obrovskou mozaiku světa vlastní kosmetiky.

  Chtěla jsem se podělit o své zkušenosti, a proto vznikly blogy mishabeauty, na kterých už 10 let sdílím své recepty. 

  A jak to bylo dál?

  Z koníčku se stala vášeň, která stále trvá. Blogy s více jak 600 recepty na vlastní kosmetiku a více jak  2.000.000 shlédnutí, vydání dvou knih Zelená kosmetika a Minerální kosmetika, kurzy výuky výroby kosmetiky od roku 2014, přispívání do časopisů, účinkování v TV pořadech...

  Tím ale moje cesta nekončí, pořád mám pocit, že jsem teprve na jejím začátku. Snaha nad ještě větší kontrolou nad používanými surovinami vedla k založení eshopu www.kosuro.cz, který je tu už 8 let.

  Tisíce hodin studia datových listů, formulací, prezentací a stejně mám stále pocit, že jsem jen kousek od startovní čáry. Desítky nepovedených formulací a hledání, kde se stala chyba. Další střípky do mozaiky. A když už to vypadá, že je mozaika hotová, zjistím, že je to jen jeden z vrcholků nekonečných vln. 

  A jak do toho spadá aromaterapie? To jsou další střípky do mozaiky, která se díky tomu rozzářila stovkami dalších odlesků. Zprvu to byl jen závan lehké či silnější vůně, ale ve chvíli, kdy jsem si uvědomila sílu "těch olejíčků" jsem byla ztracena. Vlastní kosmetika dostala další rozměr a já zjistila, že se nikdy nedoberu cíle, protože cílem je moje celá cesta.

  A zrodila se Akademie, aneb co vám mohu dát

  Akademie je prostor, kde vám mohu předat vše, co znám.

  Tisíce hodin zkušeností s výrobou vlastní kosmetiky, které jsem nasbírala na své cestě od roku 2009. Nenaučím vás kosmetiku jen vyrábět, ale naučím vás jí formulovat tak, aby byla nejen účinná, ale hlavně bezpečná. Naučím vás vnímat sebe sama a přizpůsobit si vlastní kosmetiku tak, jak to nedokáže žádná jiná.

   

  Díky stovkám hodin studia aromaterapie vám předám  výběr toho nejlepšího z mnoha škol. Ušetřím vám spousty času a zklamání nad nevydařenými produkty a vyhozenými penězi za suroviny, které vlastně nepotřebujete.

  Pokud se budete chtít vydat na cestu aromaterapie a prozkoumat jí opravdu do hloubky, pak vám postupně poskytnu solidní základy, na kterých můžete dále stavět. Sama se stále vzdělávám protože co škola, to trochu jiný pohled na aromaterapii. A hlavně, vše se neustále vyvíjí, včetně poznatků o éterických olejích a jejich využití.

  Naučím vás využít sílu éterických olejů prostřednictvím kosmetiky a nejen to. Síla aromaceutik je v jejich poznání, v tom jak fungují na pokožce, jak jí prostupují, jak lze propojit jejich působení na naší duši s působením na pokožku. 

  Ráda vám ukážu cestu, jak díky aromaterapii život prožít a ne jen přežít. Jak žít život naplno.

  Je kosmetika nebo aromaterapie vaší vášní? Jakmile to spojíte dohromady, dostanete se na úplně jinou úroveň.

   

  Akademie je místo, kde se neustále budete dozvídat něco nového.

  Zkušenosti posbíráte cestou

  1990-1994 Střední zahradnická škola

  2005-2010 Mezinárodní institut podnikatelství a práva - Mgr.

  2009-2010 ESMA Master of Business Administration - MBA

  2010-2012 - JČU Podniková ekonomika a management - Ing.

  2007 - iniciace 1. stupně Reiki

  2015-dosud - kontinuální vzdělávání formou samostudia datových listů, studia odborných publikací,

  školení o surovinách, odborné webináře výrobců a dodavatelů surovin

  Říjen 2018  Essential Oils & Aromatherapy Summit 2018

  2020 - On-line kurz destilace - Hana Yasminka

  2021 - Herbal Aphrodisiacs Intensive online

  2021 - Emulsifiers and Preservatives in Botanical Products: 2 Part Intensive online

  2021 - 2022 - Mastering Herbal Formulation Course online

  2022 - Natural Perfumery Course online

  2022 - Using Essential Oils in Cosmetic Formulas online

  2022 - Certificate in Natural Face Mask Formulation online

  2022 - 2023 - Institut aromaterapie Praha 

  2023 - LabTerpene - online (chemické složení EO a účinky terpenů)

  2023 - LabSkin - online (mechanismus pronikání EO pokožkou, penetrace)

  2023 - Essential Oils for Healthy Skin 2nd Edition Robert Tisserand online

  AromaSummit 2023 

  leden 2023 - Aromaterapie a bylinky pro pohybový aparát

  březen 2023 - Složení éterických olejů prakticky

  červen 2023 - Třídenní workshop s Madeleine Kerkhof (CO2  extrakty a EO v paliativní péči - zaměřeno na bolest nejen fyzickou, ale i duševní, na stres)

  2023 - Aromatic Chemistry  - Tisserand Institute 

  2023 - Aroma Psychology  - Tisserand Institute 

  2023 - Essential Oil Kinetics  - Tisserand Institute 

  Trocha fotek

  bottom of page