top of page

Zázračný kalíšek - hojivý balzámek

Taky vás trápí pořád nějaké drobné oděrky, prasklinky, hodně suchá místa, záděry a podobně? Nejste v tom sami. Trápí nás to všechny a právě proto jsem sestavila recept na takový malý zázrak v kalíšku. Kalíšek si můžete šoupnout do kabelky, dětem do batohu a muži do kabely - oni sice budou bručet, ale potají ho používat budou taky, nebojte. Hojivý balzámek je spolehlivým řešením na všechny podobné neduhy.

Rozpis na 50 ml (5 malých 10 ml kalíšků)

20 g bambuckého másla

5 g včelího vosku

4 g ricinového oleje

15 g měsíčkového macerátu

3 g CO2 extraktu z granátového jablka

2 g extraktu z tonky

1 g CO2 rozmarýnového extraktu

10 kapek EO levandule


Kde koupíte suroviny a pomůcky

Kde jinde než v mém eshopu Kosmetické suroviny. Koupí surovin v mém eshopu podpoříte nejen rozšíření sortimentu, ale hlavně budete mít ZDARMA k dispozici mnohem víc návodů na skvělé kosmetické produkty, informace a videa, které nikde jinde nenajdete. Nově chystám sérii videí, které vás nejen že provedou obecně surovinami a zasvětí vás do tajů výroby kosmetiky, ale dočkáte se i více videonávodů.


Postup výroby

Připravte si nerezovou misku, vodní lázeň, váhu a dezinfekční prostředek (líh, nebo něco podobného), metličku a kalíšky. Do misky odvažte první čtyři suroviny a dejte do vodní lázně. Zahřívejte tak dlouho, než se vosk úplně rozpustí. Misku potom vyjměte a položte jí nejlépe na složený ručník nebo utěrku. Pokud by jste jí dali rovnou na linku, začalo by to ode dna tuhnout.

Nyní přidejte zbytek surovin, pořádně promíchejte a šoupněte to do mrazáku. Nevynechávejte tenhle krok. Okamžité zchlazení zabrání krupičkovatění bambuckého másla. V mrazáku nechte jen chvilku, jen co začnou bělat okraje. Opět pořádně promíchejte a znovu dejte do mrazáku. Jakmile vám vznikne pasta, rozdělte obsah do připravených nádobek. Nechte úplně vychladnout


Jak balzám použít

Používá se jako speciální péče na drobné ranky, oděrky, popraskanou pokožku a i na suchá místa. Obsahuje celou řadu hojivých a regeneračních surovin. V letní verzi je dobré přidat o pár gramů včelího vosku více na úkor bambuckého másla. Balzám je poměrně měkký a v létě bude ještě měkčí.

Balzám úžasně regeneruje a hojí pokožku, jen je třeba počítat s tím, že je mastný. Hojivý a regenerační účinek bude pozvolný, ale pokožka bude zároveň díky změkčení více odolná proti popraskání. Konzistenci a můj libí hlas můžete vidět a slyšet na videu z Fcb :)
Proč uvedené suroviny

Bambucké máslo - podporuje proces hojení, uklidňuje podrážděnou pokožku a regeneruje ji

Včelí vosk - slouží zde jako přirozená ochrana pokožky, vytváří na ní ochranný film

Ricinový olej - má hojivé účinky

Měsíčkový olej (olejový macerát) - o jeho hojivých účincích není pochyb, je vhodný i pro pokožku miminek, pokud nemáte, nahraďte ho mandlovým nebo meruňkovým olejem

Extrakt z tonky - uklidňuje a zvlhčuje pokožku, navíc krásně voní (je oblíbena i parfemáři) a výsledný balzámek bude potěchou i pro vaše další smysly.

CO2 extrakt z granátového jablka - vynikající regenerační surovina, stimuluje mechanismy obnovy pokožky, zesiluje epidermis

CO2 rozmarýnový extrakt - velmi silný antioxidant a navíc má i antibakteriální účinky


Jak se vám recept líbí? Za sdílení receptu děkuji :)


1 944 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page