top of page

Micelární pleťový čisticí olej

Čistá pokožka je základním pilířem zdravé a zářící pleti. Po celý den se na pleti usazují nečistoty, o makeupu nemluvě. Pokud podceníme každodenní čisticí rituál, vrátí se nám to, ale bohužel ne v dobrém. Mně osobně se osvědčily produkty na bázi oleje, které výborně rozpouštějí nečistoty, které jsou právě rozpustné v tucích. Vybrat si ale lze od různých čisticích balzámů, oleogelů, směsí olejů, dvoufázových produktů. Na trhu se objevuje stále více surovin, které lze s úspěchem využít i doma a vyrobit si tak opravdu skvělé a bezpečné produkty. Jedním z nich je i Micromulze, díky které si vyrobíte čisticí olej, který navíc pokožku hydratuje. Co víc si přát.


Rozpis na 100 g

Skvalan 2,5 g

Esenciální oleje 0,5 g (zvolila jsem šalvěj a citron)


Postup výroby


Vezměte si vhodnou vyšší nádobu a za pomocí kapučínovače nebo malého mixérku minutu míchejte první 3 suroviny. Do druhé nádobky si připravte všechny oleje a smíchejte je dohromady. Nyní POMALU, za stálého míchání přidávejte směs olejů k rozmíchaným prvním třem surovinám. Je důležité to opravdu neuspěchat, protože jinak nevznikne kompaktní směs. Výhodou je, že můžete použít mixér a nemusíte to míchat v ruce metličkou jako u Sapogelu (on ale oleogel má také své kouzlo).


Hotovou směs přelijte do lahvičky. Zpočátku bude směs mléčná, protože je plná mikrobublinek, ale po několika dnech se postupně vyčeří. Fotka je ze začátku druhého dne. Bude vždycky záležet na tom, jaké oleje použijete, jak dlouho a hlavně čím to budete míchat. Mírné zakalení není o tom, že je produkt špatný :) Ono jinak se vyrábí formulátorům v laboratoři v přesně daných podmínkách a jinak doma na kuchyňské lince.


Recept je modifikace vzorové formulace, která neobsahuje konzervant. Při dodržení všech hygienických zásad (dezinfekce všeho :)) konzervace opravdu nutná není.


Jak se používá


Naneste malé množství do dlaně a rozetřete na pokožku. Provádějte masáž obličeje. Následně pleť buď posprejujte květinovou vodou, nebo si v dlani rozetřete trochu vody a opět jemně masírujte obličej. Olej se při styku s vodou přemění na bohaté mléko s čisticím a hydratačním účinkem. Poté pokožku jemně omyjte příjemně vlažnou vodou a přejděte do druhé fáze čištění za pomoci jemného pěnového produktu nebo pleťového gelu z koncentrovaných tenzidů. Po dokonalém očistění postupně přikládejte ručník, žádné tření. Uvidíte sami, jak bude vaše pokožka krásně vláčná.

Tento olej je vhodné používat jak večer, tak ráno a určitě se nemusíte bát jej použít i na mastnější či aknózní pleť.


Pokud se chcete dozvědět více o kompletní péči o pleť, sledujte stránky eshopu kosuro.cz, kde bude zveřejněn webinář na toto téma, bude zdarma.


Děkuji, že nakupujete v mém eshopu Kosmetické suroviny. Koupí surovin v mém eshopu podpoříte nejen rozšíření sortimentu, ale hlavně budete mít k dispozici mnohem víc návodů na skvělé kosmetické produkty, informace a videa, které nikde jinde nenajdete.

2 205 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page