top of page

Hrátky se Sucragelem AOF

Sucragel AOF je skvělou surovinou od společnosti Alchemy, která vyrábí snadno použitelné ingredience přírodního původu s použitím bezpečných surovin, které poskytují vysoce účinnou alternativu k syntetickým produktům. Osobně jsem již vyzkoušela řadu jejich kosmetických surovin a z žádné jsem nebyla zklamaná 🤗💖. Sucragel je stejně jako Sapogel výborný na výrobu oleogelů, ale využití je malinko jiné.

Sapogel je vhodný pro výrobu gelujících olejů a másel, pro vytvoření bohatých hladkých balzámových textur.

Je zvláště vhodný pro gelování rostlinných olejů (triglyceridů), ale většina nepolárních materiálů může gelovat, včetně silikonů a esterů. Lze jej navíc použít s másly k vytvoření bohatých gelových textur bez tvorby krystalů. Mohou být vytvořeny prakticky průhledné nebo poloprůhledné gely. Vytvoříte z něj skvělé:

 • Balzámy na rty

 • Balzámové čisticí prostředky

 • Tělové balzámy

 • Peelingy, včetně cukru a soli

 • Obličejové masky

 • Koncentrovaná pleťová séra a krémy

 • Balzámy na vlasy/vousy

Sucragel vytváří husté, bohaté gely pro kosmetické přípravky na bázi rostlinných olejů , jako jsou transparentní gel-to-mléčné produkty. Výsledné gely se ztenčují ve smyku, snadno se nabírají a nanášejí, vytváří širokou škálu zajímavých textur a tvoří transparentní systémy i při použití s ​​rostlinnými oleji. Vytvoříte z něj skvělé:

 • čiré čisticí gely přeměňující se na mléko

 • masážní gely

 • peelingy

 • masky

 • lehounké pleťové krémy

 • stříkací mléka

 • koupelová mléka

Sucragelu jsem se věnovala celý týden a vyrobila jsem pro vás 5 vzorových formulací, které můžete snadno upravit a vytvořit si tak opravdu personalizované produkty, přesně podle vašich potřeb 🤗.


Výchozí surovinou je vlastní oleogel, z něj se poté vyrobí dalších 5 produktů. Pro vytvoření všech jsem potřebovala celkem 200 g oleogelu. Vybila jsem ho na dvakrát, jednou ze světlicového rafinovaného oleje (potřebuji zpracovat malou zásobu) a druhý z kombinace mandlového oleje a CO2 rakytníkového extraktu, proto má tak oranžovou barvu. Všechny návody jsem natočila (včetně výroby oleogelu) a najdete je jak na mém IG účtu, tak na Fcb a vypadá to, že z Fcb to jde rovnou nasdílet sem 🤦‍♀️😉.


Oleogel - výchozí surovina

A

20 %

A

80 %

olej nebo směs olejů

Použijte nejlépe kádinku, alespoň 150 ml. Do ní odvažte Sucragel a pomalu, doslova po ml přidávejte olej. Je důležité to po každém přidání oleje vymíchat, nesmí se to uspěchat, protože v opačném případě e olej od Sucragelu bude oddělovat a gel nevznikne.Peeling

A

94 %

Oleogel

A

5 %

Scrub

A

1 %

éterický olej

Do misky si odvážíme oleogel, přidáme scrub (do 19.2.2023 v akci Cherry Phytpeel) a éterick olej (levandule, citrusy). Promícháme, toť vše.


Rozjasňující maska

A

89 %

oleogel

A

10 %

A

1 %

Do misky odvážíme opět oleogel, přidáme jíl a v oleji rozpustnou aktivní látku, promícháme. Oleaktivku lze navýšit na úkol oleogelu, výběr bude záležet na vašem záměru. Stejně tak lze použít různé druhy jílu. V receptu je použit růžový. Jako každá maska, i tato se po nanesení nechává působit 10 -15 minut. Pokud vás začne pokožka pálit (ano, i to se může stát, stejně tak jako po jakékoliv produktu), musí se okamžitě smýt. Smývá se příjemně teplou vodou, na pleti vytváří při mytí krásnou emulzi.Pleťový krém

A

73,5 %

A

1,5 %

B

20 %

oleogel

B

2 %

B

2 %

C

1 %

Nejdříve si vyrobíme premix z vody a Clearthixu, doporučuji s odstupem několika hodin, aby se Clearthix zcela rozpustil a v gelu nebyly bublinky. Je nutné do krému přidávat "zahuštěnou" vodu, jinak bude výsledný produkt tekutý.

Následně do odváženého oleogelu zapracujeme vybraný olej (prostor pro personalizaci, použijte nějaký vzácný olej, CO2 extrakty apod.) a vybranou oleoaktivní látku (opět prostor pro personalizaci 🤗💖). Po zpracování této fáze pomalu přimícháváme fázi A. Nakonec přidáme zvolený konzervant, zde se řídíme dávkováním a podle toho upravíme jeho množství na úkor premixu.

Na krém jsem použila meduňkový hydrolát a konzervant Sensicare, výsledné pH mi vyšlo 5,5.Stříkací mléko

A

30 %

oleogel

A

5 %

A

64 %

B

1 %

Do odváženého olegelu postupně přimícháme glycerín nebo glycerínový extrakt, následně vodu a nakonec konzervant. Opět se zde řídíme dávkováním podle zvoleného konzervantu. na promíchání je vhodný kapučínovač.

Do mléka lze zapracovat i oleoaktivní suroviny - volila bych do 3 % na úkor oleogelu. Ty je ale pak třeba zapracovat ještě před přidání glycerínu a vody.

Výsledné pH za použití meduňkového hydrolátu a mého vlastního glycerínového extraktu bylo 5,3.Koupelové čisticí mléko

A

72 %

oleogelu

A

2 %

éterických olejů

A

5 %

glycerín

A

20 %

voda

B

1 %

konzervant

Výroba je v podstatě shodná s výrobou stříkacího mléka. Éterické oleje je v tomto případě vcelku jedno, kdy je zapracujete, protože obsah vody je poměrně malý.

V podstatě toto mléko, čisté, můžete použít i jako "solubizační surovinu" pro vychutnání si lázně s éterickými oleji. Do jedné lžíce ( 15 ml), ale klidně i dvou pro jemnou a vláčnou pokožku, vkapete příslušné množství EO, pořádně promícháte a přidáte do lázně těsně před tím, než se do ní ponoříte 🤗🥰

Výsledné mléko mělo při mnou použitých surovinách výsledné pH 5,5. Je nepěnivé, protože neobsahuje žádný tenzid, ale přesto jemně umývá pokožku. Používá se ho pměrně málo, nanáší se na vlhkou pokožku, rozetře se a osprchuje. Je ideální volbou pro pokožku suchou a křehkou. Ono při našem stylu života, není třeba se ve sprše bůhví jak drhnout 😉Věřím, že se vám tenhle rozsáhlý příspěvek líbí a těším se na vaše komentáře a hlavně na vaše varianty produktů.


S láskou 🤗💖 Míša


781 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1 Comment


Super recepty na oleogely, Míšo děkujeme

Like
bottom of page