Výživná peelingová pasta

Milujete hladkou a vyživenou pokožku? Pokud ano, pak vás jistě zaujme recept na výživnou peelingovou pastu, díky které bude vaše pokožka hebká jako samet a měkká na dotek. Recept je velmi jednoduchý a určitě ho zvládne každý začátečník

Rozpis na 100 ml


45 g mandlového oleje, postačí rafinovaný

10 g cetearyl alkoholu

30 g bambusového peelingu

30 g bambuckého másla

esenciální olej (vhodný je třeba grapefruit, jalovec) v množství 20 kapek


Postup výroby


Do vydezinfikované misky si odvážíme olej, bambucké máslo a cetearyl alkohol. Suroviny necháme ve vodní lázni rozehřát. Vyjmeme, pořádně rozmícháme, přidáme bambusový peeling a šokově zchladíme v ledničce či mrazáku. Průběžně promícháváme. Ve chvíli, kdy směs zpastuje, přidáme esenciální olej či jejich směs.

Hotový produkt přeneseme do vydezinfikované 100 ml dózy.


Šokové zchlazení zabrání krystalizaci (krupičkovatění) bambuckého másla, které to jinak s oblibou dělá. Do peelingu stačí rafinovaný olej, ale pokud se chcete rozmazlit, nic vám nebrání v použití studeného lisu.


Bambusový peeling nenajdete v běžné nabídce, ale potřebné množství obdržíte ke každé objednávce z e-shopu kosmetických surovin v hodnotě vyšší než 500,- Kč.

Bambusový peeling můžete samozřejmě využít i do vlastních formulací, ale je na místě upozornit, že se jedná o surovinu poměrně zásaditou, která velmi výrazně ovlivňuje pH emulzí směrem nahoru (od 7 výše). Vytvořit stabilní emulzi s pH pod 7 je tedy formulátorsky poněkud náročnější. Výše uvedený recept je ale stabilní, protože se nejedná o emulzi, ale o směs tuků a mastných alkoholů. Bambusový peeling je poměrně jemná surovina, takže jej lze využít i do pleťového produktu. Zde bych ale upravila složení, protože výše uvedené je určené pro pokožku těla.


Pokud by se vám pasta zdála být příliš tuhá, lze ubrat cetearyl alkohol nebo bambucké máslo ve prospěch oleje - pohrajte si s recepturou. Do peelingu lze použít i oleje s končící expirací. Přeci jen spotřeba peelingu je větší a produkt se rychle spotřebuje.369 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Mycí olej