top of page

Rozjasňující oční krém

Věřím, že vás tenhle krémíček nadchne. Je totiž naprosto úžasný. Je sestavený speciálně pro oční okolí, protože obsahuje oleje, které oční okolí prostě miluje. Olej tamanu podporuje mikrocirkulaci, šípkový CO2 extrakt je plný anti-aging látek a v tuku rozpustných vitamínů, Lift lipoactiv vyhlazuje vrásky... No a obsažená silica a pigment Ultra white působí okamžitým vyhlazujícím a rozjasňujícím efektem. Rozpis surovin je na 60 ml - není nad to se rozdělit s kámoškou :).

Rozpis na 60 ml

3 g avokádového oleje

2 g tamanu oleje

1 g šípkového CO2 extraktu

1 g Lift - lipoactiv

2,5 g Olivoil

3 g extraktu ze zeleného čaje

3 g aloe extraktu

1,5 g hroznové polyfenoly

3 g Fucogel

37,5 ml růžová voda

1 kapka kyseliny mléčné (2 zrnka kyseliny citronové)

1 g silica micro pearl

0,75 g pigment Ultra white

8 kapek Sensicare


Já jsem hned v úvodu psala, že je krémík úžasný. Když se podíváte na složení, tak mi určitě dáte za pravdu. Samé laskominy.


Tak připravíme si vodní lázeň, dvě misky + jednu malinkou na odvážení silici a pigmentu. Do jedné misky odvážíme oleje a Olivoil, do druhé aloe, čaj, růžovou vodu, Fucogel a kapku kyseliny. Bokem s odvážíme silicu a pigment (klidně do jedné misky).


Olejovou a vodní fázi dáme do vodní lázně a zahříváme dokud se Olivoil neroztaví. Rozmícháme, vyjmeme a vlijeme vodní fázi do olejové. Ihned začneme energicky míchat, přidáme silicu s pigmentem a jakmile krém zchladne, přidáme hroznové polyfenoly, Lift Lipoactiv a konzervant. Ph je 5,5-6. Krém přeneseme za pomoci velké stříkačky do dvou 30 ml lahviček, uzavřeme malým dávkovačem a jedno balení dáme kámošce.


Pokud by jste chtěli použít jako konzervant Sensicare NAT tak pozor! Je třeba zvýšit množství Olivoilu na 4 g a uberte o 1,5 ml růžovky. Senzicare NAT totiž hodně emulzi zředí, je třeba s tím tedy počítat dopředu. Není od věci do pigmentu přidat na špičku nože i Xanthanovou gumu.


Krém používáme na den, stačí malinko nanést na okolí očí, jemně rozetřít a pak jen uvidíte, jak oblast v mžiku doslova omládne. Pokud by jste jej chtěli na noc, vynechte silicu a pigment.


Tak co tomu říkáte? Líbí se vám, vyzkoušíte?


#oční #antiaging #rozjasňující #protivráskám


1 978 zobrazení2 komentáře

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page