Parfém Hvězda orientu

Už jste si zkoušeli vytvořit vlastní parfém? Ne? Ale to je škoda. Je to totiž úžasné dobrodružství. Pokud nemáte směs vyzkoušenou, nikdy nevíte, co vám nakonec z namíchané kompozice vyjde. Parfémová směs totiž musí zrát alespoň 6 týdnů. Po celou dobu se kompozice mění a vy tak nikdy dopředu nevíte, jak bude výsledná směs vonět. Tvorba parfémů má svá pravidla, která jsem sepsala do eBooku Parfémy. Nikdo ale netvrdí, že musíte pravidla 100 % dodržet. Nakonec mnoho nejslavnějších vůní vzniklo i náhodou :)

Směs tohoto parfému jsem sestavovala už v listopadu a teď nastal čas s ní vyjít ven. Vůně je sladce citrusová. Nejvíce je ve směsi obsaženo Benzoe, které mám moc ráda.

Směs jsem připravovala pro tento malý 5 ml malachytový flakonek , který má ve víčku skleněnou nanášecí tyčinku.


Parfém je olejový. Tak a teď vlastní směs použitých esenciálních olejů.


30 kapek Benzoe

20 kapek Cedr himalájský

15 kapek Geránium

5 kapek Citronella

5 kapek Pomeranč hořký

10 kapek Citron

15 kapek Grapefruit


Esenciální oleje nakapeme do skleněné lahvičky, kterou nejlépe každý den protřepeme a vydržíme 6 týdnů. Poté směs do objemu 5 ml doplníme jojobovým olejem nebo lze použít neutrální olejovitou kapalinu s nízkým oxidačním potenciálem a za pomoci malé stříkačky přeneseme do flakonku nebo do skleněného roll-onu.


Používáme na pulzní body - zápěstí, tepny na krku. Parfémovou směs lze přidat například i do tělového mléka, vůně pak vydrží na pokožce déle.


A jak jste na tom vy? Vyrábíte si vlastní parfémy? Jaká je vaše oblíbená směs?


#parfém #olejový #jojobový #esenciální #luxusní

661 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše