top of page

Lesk na rty s plump efektem

Tak na tenhle příspěvek jsem se moc těšila. Tedy spíš na to, až vám ho budu moct nasdílet. Už nějakou dobu používám vlastní lesk na rty, mezi jehož vlastnosti je opravdový PLUMP efekt. No rty jako Angelina Jolie mít opravdu nebudu, ale efekt vidím i já sama. Rty mám totiž na pohled plnější a hlavně zdravější. Žádné šupinky ani prasklinky. Zajímá vás, jak je to možné? Je to díky surovině, kterou v lesku testuji už více jak měsíc. Sama jsem totiž byla zvědavá, zda bude deklarovaný účinek opravdu poznatelný :)

Rozpis na 4 lesky

1 velká kapka vitamínu E


Barvička na celou dávku


Mimo to budeme potřebovat misku, vodní lázeň, metličku, váhu, kovové měrné lžičky (DASH = 0,5 ml) a obal na lesk. Místo obalu na lesk je možné použít i malé skleničky s korkem a lesk z nich nanášet štětečkem na rty, nebo prostě cokoliv jiného, co máme po ruce.


Postup výroby - do misky si odvážíme suroviny až po karnaubský vosk (včetně), vložíme do vodní lázně a zahříváme do rozpuštění, poté opatrně přimícháme lauryol a bílý pigment a zamícháme, opatrně neb to práší. Potom mícháme do prochladnutí, přidáme Plump a vitamín E a opět promícháme. Máme hotovou základní směs, kterou si můžeme dle libosti obarvit. Přiznám se, že jsem byla mega líná, proto jsem obarvila celou dávku shora uvedenými slídami. Pro inspiraci na jiné barvy se může podívat sem.


Hotový lesk na rty přenášíme do obalu nejlépe za pomoci malé stříkačky. Pozor, obal na lesk na rty neplníme až po zúžení. Je třeba nechat rezervu na vnitřní tyčinku, jinak vám to při uzavírání přeteče.


Lesky na rty si vyrábím opravdu dlouho, vlastně si už ani nepamatuji, kdy jsem si koupila nějaký v obchodě (max kvůli odstínu, který jsem pak chtěla mít u vlastní verze). Lauryol lysin jsem do téhle poslední várky přidala ze zvědavosti, kvůli jeho hladkému efektu (a ano, funguje, pokud ale použijete jemné slídy, jinak mohou efekt poněkud zkreslit). Plump - lipoactiv funguje též. Jak jsem v úvodu psala, rty mám plnější, o poznání zdravější a bez šupinek, které se mi i při mé péči sem tam prostě dělaly.


Jsem moc zvědavá, jak se vám bude lesk líbit, proto pište a sdělujte mi své dojmy :).

Díky za to, že čtete můj blog. Pokud se vám příspěvky líbí, sdílejte, ať mají radost z vlastního DIY tvoření i ostatní.1 445 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page