Krémový antiperspirant

Také máte radost, když se vám něco opravdu povede? Samozřejmě, že máte, proto asi tušíte, jak se cítím, když se mi zadaří něco opravdu super. Tak a přesně tenhle pocit mám, když zveřejňuji tento příspěvek. Co si budeme namlouvat, jsou vedra a jako pardon, potí se i dveře od chlíva. Pokud člověk na sebe dbá, tak je nám bohužel pot poněkud nepříjemný a když se k tomu přidá odér. No, nebudu to dále rozvádět. Zhruba před dvěma měsíci jsem dostala vzorek přírodního antiperspirant komplexu, tak jsem se ho jala hned vyzkoušet. Zkoušela jsem kombinovat různé poměry a další suroviny, a tady je vymazlený výsledek, který je příjemný na aplikaci a opravdu funguje. Jsem moc zvědavá, jak se vám bude líbit a budu ráda za vaše komentáře.

Rozpis na cca 60 ml (dle tuby na fotografii)

44 ml meduňkového hydrolátu

3 g olivoilu

3 g bambusového prášku (pudru)

3 g antiperspirant komplexu

3 g lískooříškového oleje

3 g měsíčkového oleje

12 kapek Sensicare

17 kapek kyseliny mléčné


Mimo to budeme potřebovat 2 misky, metličku, nejlépe tubu, vysokoprocentní líh na dezinfekci, váhu a vodní lázeň.


Do jedné misky si odměříme hydrosol a bambusový pudr, do druhé oleje a olivoil. Vložíme do vodní lázně a zahříváme do rozpuštění vosku. Vodu s pudrem promícháváme. Následně vyjmeme a vlijeme vodní fázi do olejové. Začneme intenzivně míchat, přidáváme kyselinu mléčnou. Ve chvíli, kdy je emulze zchladlá, přidáme antiperspirant komplex a konzervant. Obsah přeneseme do tuby a uzavřeme.


Pokud se vám zdá počet kapek kyseliny mléčné vysoký, pak vězte, že bambusový pudr je silně zásaditý :).


Volba surovin - meduňkový hydrolát je velmi osvěžující, zklidňuje podrážděnou pokožku a je vhodný i pro citlivou pokožku. Lískooříškový olej má schopnost rychle pronikat do pokožky, aniž by zanechával mastný film a je vodný opět na citlivou pokožku. Měsíčkový olej je jednoznačně hojivý - no občas to při holení nemusí vyjít na jedničku a pak co s tím :).

Antiperspirant komplex ve spojení s bambusovým pudrem jsou opravdu vyzkoušenou kombinací, jak zatočit nejen s potem, ale i s odérem. Dneska jsem byla na samosběru broskví a podpaží zůstalo suché, fakt nekecám (a to mi po zádech tekl pot...).


Věřím, že si krémový antiperspirant zamilujete, protože opravdu funguje.


#antiperspirant #deodorant #telove


2 620 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše