Jílová maska

Jílové masky jsou výborným domácím produktem, se kterým můžeme doslova kouzlit. Jílů je poměrně hodně. Nejznámější je bílý kaolín, rhassoul či zelený jíl. Tato maska je připravená z bílého kaolínu a dalších 3 surovin a zvládne si jí připravit doslova každý během minutky. Já sama si masky tohoto druhu dopředu nepřipravuji. Za prvé pokaždé používám jiný jíl a za druhé kombinuji i ostatní suroviny podle aktuálního stavu pleti. Rozpis je tedy na jednu masku.

Maska na jedno použití

2 vrchovaté čajové lžičky kaolínu

1 lžička rýžového pudru

necelá lžička lískooříškového oleje

levandulová voda


Postup je velmi jednoduchý. Do skleněné nebo porcelánové misky odměříme jíl, rýžový pudr, olej a tolik vody, aby při míchání vznikla pasta, která nám bude držet na pleti. Pasta tedy musí jít nanášet a naopak nesmí téct. Vodu tedy přidáváme postupně.


Masku nanášíme na čistou pleť a necháme jí působit 10- 15 minut. Poté jemně smyjeme vlažnou vodou a aplikujeme hydratační krém.


Proč jsem zvolila uvedené suroviny?

Kaolín má čistící a remineralizační účinky a je dostatečně jemný i pro citlivou pokožku.

Rýžový pudr obsahuje řadu pleti prospěšných látek a má velmi jemné prozařující účinky.

Lískooškový olej pečuje o smíšenu pleť. Olej přidávám i proto, že maska je více krémová a na pleti nevysychá. Když jsem dříve používala jen vodu, měla jsem na pleti velmi nepříjemné pnutí způsobené usycháním masky na obličeji.

Levandulová voda - lze použít jen vodu + 1 kapku levandulové silice - použila jsem jí pro jej hojivé účinky.


Používáte jílové masky? Máte nějakou oblíbenou kombinaci?

#maska #pletovy #jednoduche #cistici #jil


750 zobrazení4 komentáře

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše