top of page

Jílová maska

Jílové masky jsou výborným domácím produktem, se kterým můžeme doslova kouzlit. Jílů je poměrně hodně. Nejznámější je bílý kaolín, rhassoul či zelený jíl. Tato maska je připravená z bílého kaolínu a dalších 3 surovin a zvládne si jí připravit doslova každý během minutky. Já sama si masky tohoto druhu dopředu nepřipravuji. Za prvé pokaždé používám jiný jíl a za druhé kombinuji i ostatní suroviny podle aktuálního stavu pleti. Rozpis je tedy na jednu masku.

Maska na jedno použití

2 vrchovaté čajové lžičky kaolínu

1 lžička rýžového pudru

necelá lžička lískooříškového oleje

levandulová voda


Postup je velmi jednoduchý. Do skleněné nebo porcelánové misky odměříme jíl, rýžový pudr, olej a tolik vody, aby při míchání vznikla pasta, která nám bude držet na pleti. Pasta tedy musí jít nanášet a naopak nesmí téct. Vodu tedy přidáváme postupně.


Masku nanášíme na čistou pleť a necháme jí působit 10- 15 minut. Poté jemně smyjeme vlažnou vodou a aplikujeme hydratační krém.


Proč jsem zvolila uvedené suroviny?

Kaolín má čistící a remineralizační účinky a je dostatečně jemný i pro citlivou pokožku.

Rýžový pudr obsahuje řadu pleti prospěšných látek a má velmi jemné prozařující účinky.

Lískooškový olej pečuje o smíšenu pleť. Olej přidávám i proto, že maska je více krémová a na pleti nevysychá. Když jsem dříve používala jen vodu, měla jsem na pleti velmi nepříjemné pnutí způsobené usycháním masky na obličeji.

Levandulová voda - lze použít jen vodu + 1 kapku levandulové silice - použila jsem jí pro jej hojivé účinky.


Používáte jílové masky? Máte nějakou oblíbenou kombinaci?

#maska #pletovy #jednoduche #cistici #jil


775 zobrazení4 komentáře

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page