top of page

Jak si vyrobit jednoduchý měsíčkový krém

Znáte to. Občas prostě člověk nemá zrovna náladu na to, vymýšlet něco extra. Ani já nejsem výjimkou, proto mám v "záloze" pár opravdu jednoduchých receptů, které se navíc snadno obměňují podle toho, co mám zrovna po ruce. Jedním z nich je měsíčkový krém, který si v zimně vyrábím hlavně do práce. Ptáte se proč? Pak čtěte dál...

Zimní období totiž nedělá mým rukám dobře. I když se v zimně nehrabu na zahradě v zemi, mám ruce pořád takové hrubé a od chladu často i popraskané. Měsíčkový krém je potom taková stálice. Je výživnější, proto se jím mažu při odchodu ze zaměstnání. Během dne moc ne, pač bych měla za prvé zamaštěnou klávesnici a za druhé na papírech by byly mastné fleky a vysvětlujte pak někomu, že jste nad tou smlouvou vážně nesvačili...


Krém je opravdu jednoduchý na výrobu, a jak jsem avizovala na začátku, můžete ho snadno obměnit. Místo vody je vhodný například hydrolát nebo bylinný výluh (silnější bylinkový čaj) a místo měsíčkového oleje jakýkoliv jiný olejový macerát (při maceraci v caprylisu, slunečnici, meruňce nebo mandli).


Rozpis na 50 ml

12,5 g olejového macerátu (maceruji měsíček v meruňkovém oleji)

3,5 g Olivoilu

33 ml vody

10 kapek konzervantu Sensicare


Postup výroby

Na výrobu budeme potřebovat dvě misky, metličku, dezinfekční prostředek, vodní lázeň, váhu a samozřejmě obal na hotový produkt.


Postup výroby je jednoduchý. Do jedné misky odvážíme olej a Olivoil, do druhé vodu. Dáme obě do vodní lázně a zahříváme do roztavení vosku. Následně misky vyjmeme, vlijeme vodní do olejové fáze a intenzivně mícháme. Pro vytvoření emulze (mléčná kapalina) si můžeme pro urychlení chlazení pomoci větší miskou s ledovou vodou, do které vložíme misku, kde emulzi mícháme. Jakmile směs prochladne a zhoustne, přidáme kyselinu mléčnou pro úpravu pH a konzervant.


Hotový produkt při použití uvedených surovin od nás má pH 6-6,5. Pokud používáte jinou vodu, může se pH lišit.


Kde koupíte suroviny a pomůcky

Kde jinde než v mém eshopu Kosmetické suroviny.


Líbí se vám recept? Pak ho sdílejte a pochlubte se fotkou ve skupině Přírodní kosmetika na Fcb.

1 521 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page