top of page

Hydratační bomba

Také si myslíte, že když máte suchý obličej, že ho musíte pořádně promastit? Chyba lávky, nejdříve je třeba pleť pořádně zhydratovat. No a od toho máte mě, abych vám ukázala, že to jde a ještě k tomu velmi jednoduše. Sestavila jsem jednoduchý recept, který zvládne i úplný začátečník. Navíc je pekelně modifikovatelný pro každý typ pleti. Tak pojďme na to :)

Rozpis na 50 ml


Ze všeho nejdříve si připravíme Misha mix podle tohoto návodu z 12 g Glyceryl stearate citrate a 88 ml vody, popřípadě květinové vody, chceme-li se rozmazlit.


Máte? Super, tak a teď ten zbytek...


2-3 g aktivní látky dle potřeby (například Seboclear pro problematickou, Myramaze pro stresovanou, Defensil plus pro citlivou...)

1 g CO2 šípkového extraktu (nebo olej Tamanu pro pro problematickou, Lift lipoactiv proti vráskám, Opuncia lipoactiv pro regeneraci...)

10 kapek Sensicare

volitelně 5 kapek parfému do kosmetiky


Všechny suroviny odvážíme do vydezinfikované misky a přidáme 36 g Misha mixu a pořádně promícháme. Přidáme konzervant a vůni či esenciální olej (opět dle typu pleti). No a máme hotovo. PH hotového lehoučkého krému je 5- 5,5


Nejvíce času vlastně připadne na přípravu Misha mixu, který se musí pořádně vymíchat do podoby hladkého krému.


Hotovou hydratační bombu opatřeně přeneseme do lahvičky a uzavřeme malou pumpičkou. Používáme ráno i večer, jako extra péči pod náš normální krém nebo pod olejové sérum.


Jak můžete sami vidět, je to velmi, ale velmi jednoduché a zvládne to i úplný začátečník. Zbylý Misha mix použijeme na další produkty, pokud si ho budeme chtít uskladnit, pak je třeba ho zakonzervovat.


Jak řešíte hydrataci vy? Máte nějaký osvědčený recept?2 427 zobrazení3 komentáře

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

3 Comments


Unknown member
Feb 28, 2018

jasne,dyt sem pako-50 ml minus uvedene suroviny je 36:) asi mi zamrznul mozek v tehle dnech.Musim doobjednat suroviny.Dekuji,hezky vecer

Like

Unknown member
Feb 28, 2018

Zuzko do receptu se přidá jen 36 g Misha mixu. Klidně si vyrobte jen poloviční dávku, nebo ho využijte na podkladovou bázi :)

Like

Unknown member
Feb 28, 2018

Míšo chápu to dobře, že z uvedeného množství se vyrobí 100 ml Mishamixu a odeberu polovinu na tento recept ?

Like
bottom of page