top of page

Chladivý gel

Aktualizováno: 18. 2. 2018

Zkoušeli jste někdy vyrobit gel na pokožku, který by nelepil? Pokud jste použili xanthanovou gumu k jeho zahuštění, tak mi asi dáte za pravdu, že to bez lepivého ocásku jaksi nejde. Naštěstí ale existují jiná přírodní zahušťovadla, která fungují skvěle a při roztírání se nejen krásně rozetřou, ale hlavně nelepí. Přesně takovou surovinu jsem použila do chladivého gelu, který ocení hlavně muži po holení. Pozor, díky obsahu máry je třeba se vyhnout oblasti očí.

Na tomto gelu je navíc skvělé to, že si ho snadno můžete přizpůsobit sobě a namísto máty ve všech podobách lze použít i jiné autentické šťávy , lze přidat hydratační či zklidňující složky. Prostě tady se lze doslova vyřádit podle vlastních požadavků.


Rozpis na 50 ml


23 ml vody

10 kapek Sensicare

2-3 kuličky hydroxidu sodného


Postup výroby je jednoduchý, ale je třeba, aby jste měli po ruce kapučínovač, protože bez toho prostě Sucraclear nerozmícháte. Do kádinky nebo vyšší skleničky odměříme vše mimo Sucraclearu. Ponoříme kapučínovač, zapneme a pomalu přisypáváme odvážený Sucraclear a mixujeme. Vše nám zabere tak minutku, déle ne.


Pokud vás zarazil ten hydroxid, tak se prosím neděste. Hydroxid je surovina, která se používá k úpravě pH směrem nahoru, protože je velmi zásaditý a používá se i v kosmetice (ve vzorových recepturách se běžně objevuje). K úpravě pH lze použít i sodu bicarbonu, ale ta se hůře dávkuje a hlavně se zcela nerozpustí.

Bez úpravy pH je gel opravdu dost kyselý 4-4,5, po přidání 3 minikuliček (opravdu těch pidi, co mají v průměru cca 1 mm, ne těch velkých) je pH 5-5,5.


647 zobrazení2 komentáře

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

2 comentários


Michaela Suchá
Michaela Suchá
26 de fev. de 2018

Přiznám se, že když už, tak k rozptýlení raději volím několik kapek ultraskvalanu nebo jakéhokoliv velmi lehkého oleje. Pár kapek oleje sucraclear udrží.

Curtir

Ráda bych se zeptala, zda je možné sucraclear nejprve rozptýlit v malém množství glycerinu a pak rozmíchat ve vodném roztoku? Na xantanovou gumu to funguje.

Předem děkuji za odpověď

Curtir
bottom of page