top of page

Šampuk s kondicionérem

Jako poslední šampuk, pro vaší inspiraci, sdílím recept s kondicionérem. Šampuk bude vhodný pro delší vlasy, které krásně uhladí.Formulace

Fáze

Název suroviny

% zastoupení

1 šampuk

A

64

32

A

10

5

A

2

1

A

2

1

B

2

1

B

80% kyselina mléčná nebo 40 % roztok kyseliny citronové

2

1

B

16

8

​C

1

0,5

C

1

0,5

Postup výroby

Do misky odvážíme Rhodapon, vodu, Definicie a cetearyl a vložíme do vodní lázně. Misku zahříváme a nejlépe lžičkou protlačujeme Rhodapon do vody (pozor, ať se nespálíte). Děláme tak dlouho, dokud se nevytvoří pasta. Pokud si chcete trochu ušetřit práci, lze Rhodapon nejdříve podrtit v tříštivém mlýnku (pozor při otevírání, bude to prášit a dráždit při dýchání).


Potom misku vyjměte, přidejte Geropon, kyselinu mléčnou a Sacha Inchi. Opatrně zapracujte - je to takové patlála, patlála. Nakonec, po prochladnutí, přidejte konzervant (Preservative ECO je vhodný i pro tento druh produktu) a éterický olej z ylangu. Pořádně promíchejte.


Pro výrobu puku je takové udělátko, lis, který jsem koupila na Etsy, akorát za poněkud levnější peníz. Nicméně dá se použít klidně i nějaká malá miska, kterou vyložíte folií, natlačíte hmotu, vyklepnete a HLAVNĚ, necháte klidně týden sušit.


Hotový puk má při uvedeném složení pH cca 5,5. Na rozdíl od mnoha receptů, tento šampuk je okyselený a obsahuje konzervant. V mnohých receptech nenajdete ani jedno, ani druhé, nicméně dokyselení je z mého pohledu žádoucí, protože jinak má šampuk pH nad 7. Vlasy i pokožka mají rády kyselejší produkty (vlasy obzvlášť). Co se týká konzervace, je to na vás. Šampuk ale určitě zůstane někde ve sprchovém koutě, kde je vlhko a tudíž zde potenciálně hrozí, že si na něm mikrobrebery smlsnou.


Suroviny jsem mimo tenzidů (i když i ty jsou pokožce nakloněny) volila tak, aby přinášely vlasovému vláknu zase nějaký benefit. Definicire je novinkou v oblasti vlasové kosmetiky - je texturizátor vlasové péče, který napodobuje blahodárné kondicionační a ochranné vlastnosti vlasového mazu bez mastnoty. Může nahradit silikony ve výrobcích pro péči o vlasy. Ylang dodává šampuku opravdu nádhernou smyslnou květinovou vůni a navozuje pocit že stojíte pod vodopádech tropického ostrova.


Nezapomeňte recept sdílet 🤗🙏. Děkuji, že nakupujete v mém eshopu.

443 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1 Comment


Dobrý den, Míšo,

kamarádky má řídké a mastící se vlasy. Je vhodná tato receptura pro tuto strukturu vlasu? Nebo je vhodnější raději vynechat Definicere? Nahradit? Děkuji,

Petra

Like
bottom of page