top of page

Čistící olejový gel

Olejový gel na večerní čištění pleti je zajímavou a ne příliš obvyklou alternativou čistících pleťových produktů. Přitom šetrně z pleti odstraní makeup i barvičky z očí. To ale doporučuji vyzkoušet opatrně, ne každý totiž snese to, co já. Gel je navíc vhodný pro všechny typy pleti, protože je sestaven z jemných surovin. Pokožka po něm není vysušená, ale naopak zůstane jemná a pružná.

Gel se vyrábí za studena a vyfocen je i postup. Celá výroba trvá cca 5 minut a trochu vás možná bude bolet ruka, ale spotřeba gelu není nijak vysoká, takže vám nějakou dobu vydrží :)

Rozpis na cca 100 ml


Postup výroby je následující. Do čisté misky si odvážíme sucragel. Zvlášť si do kádinky, nebo čehokoliv jiného, odvážíme zbytek surovin a směs olejů promícháme.

Nyní postupně, opravdu po troškách přidáváme směs olejů a mícháme, intenzivně mícháme.


Směs bude postupně houstnout.

Opravdu je třeba být trpělivý a olej přidávat postupně.

Bezprostředně po přidání oleje směs vypadá přesně tak, jak je na fotce výše. Musí se intenzivně míchat, aby se směs spojila a začala se doslova lepit na okraj misky.

Variantně lze do gelu přidat esenciální olej, vhodné jsou citrusy, tea tree, levandule, heřmánek apod, v množství max 20 kapek. Pokud budete používat i na oči, tak raději nepřidávejte nic.


Po vymíchání gelu tento přeneseme do čisté dózy. Používá se jednoduše. Malé množství gelu vmasírujeme do pokožky a následně odstraníme za pomoci vlažné vody. Ve spojení s vodou se z gelu stane mléko, které se snadno smyje. Ještě vlhkou pokožku dočistíme bavlněným tamponem, kterým stáhneme zbytek nečistot. Postup lze samozřejmě opakovat v závislosti na míře používání makeupu :)


Posledním krokem je "dočištění" pleti, postačí květinová voda.1 737 zobrazení3 komentáře

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

3 Comments


Petra Hladečková
Petra Hladečková
Feb 18, 2020

Ráda bych si vyrobila mycí gel podobný tomu, co se prodává v Havlikove přírodní apotece. Složení je celkem jednoduché. Jen byme zajímalo, jestli můžu použít neutrální hydrofilní olej. Nebo je třeba se sucragelem míchat jen "obyčejné" oleje.

Like

Michaela Suchá
Michaela Suchá
Sep 30, 2018

Tak to mě mrzí. Gel dělám opakovaně a vždycky vypadá takhle.

Like

Jitka Svrčková
Jitka Svrčková
Aug 20, 2018

Gel mi vůbec nezhoustl, přidávala jsem pomalu, pomohla jsem si šlehačem. :-(

Like
bottom of page