Tělový balzám, který taje jako máslíčko

Připadáte si tak trochu jako sušinka? Pak mám pro vás první ze dvou tělových produktů, které dostanou vaši kůži do pohody :). Začneme pěkně z gruntu, balzámem na noční péči. Je to od pohledu hustoň, ale už v dlani taje jako máslíčko. A ten pocit po jeho vstřebání. To prostě musíte vyzkoušet, protože popsat se to nedá. Připravte si proprietky a jdeme na to.

Rozpis surovin na 100 ml dózu

35 g kokosového oleje

25 g bambuckého másla

5 g kakaového másla

20 g avokádového oleje

10 g mandlového oleje

5 g marantového škrobu

pořádná kapka čistého vitamínu E


Postup výroby

Připravte si nerezovou misku, vodní lázeň, váhu a dezinfekční prostředek (líh, nebo něco podobného), metličku a dózu. Do misky odvažte prvních pět surovin a dejte do vodní lázně. Zahřívejte tak dlouho, než se vše úplně rozpustí. Misku potom vyjměte a položte jí nejlépe na složený ručník nebo utěrku.


Nyní přidejte zbytek surovin, pořádně promíchejte a šoupněte to do mrazáku. Nevynechávejte tenhle krok. Okamžité zchlazení zabrání krupičkovatění bambuckého másla. V mrazáku nechte jen chvilku, jen co začnou bělat okraje. Opět pořádně promíchejte a znovu dejte do mrazáku. Jakmile vám vznikne pasta, přeneste balzám do dózy. Je třeba balzám prošlehat a opravdu stačí jen metličkou, bude pak opravdu doslova jako máslíčko. Nechte úplně vychladnout. Pokud chcete, můžete přidat i několik kapek esenciální oleje - šalvěje muškátové, geránia apod.


Jak balzám použít

Používá se jako noční péče na ještě vlhkou pokožku po umytí. V letní verzi je dobré přidat o cca 5 gramů kakaového másla více na úkor některého z olejů. Balzám je poměrně měkký a při styku s pokožkou doslova a do písmene taje.Balzám úžasně regeneruje pokožku, aniž by ale zanechával příliš mastný pocit. To díky marantovému pudru.


TIP navíc - pokud máte opravdu suché vlasy, pak vyměňte avokádový olej za olej Sacha Inchi a vetřete si trošíčku balzámu do vlasů. Budou vám za to vděčné.


Kde koupíte suroviny a pomůcky

Kde jinde než v mém eshopu Kosmetické suroviny. Koupí surovin v mém eshopu podpoříte nejen rozšíření sortimentu, ale hlavně budete mít ZDARMA k dispozici mnohem víc návodů na skvělé kosmetické produkty, informace a videa, které nikde jinde nenajdete. Minulou neděli například odstartoval videoseriál, který vám nahradí kurz výroby vlastní kosmetiky - hledejte pod záložkou videa. Nový díl bude vždy v neděli.


Proč uvedené suroviny

Bambucké máslo - podporuje proces hojení, uklidňuje podrážděnou pokožku a regeneruje ji

Kokosový olej - změkčuje pokožku, velice dobře se vstřebává

Kakaové máslo - má regenerační účinky a pomáhá udržovat přirozený lipidový film na pokožce

Avokádový olej - je vynikajícím aktivním, výživným, ochranným a restrukturalizačním olejem proti stárnutím

Mandlový olej - vyživuje a chrání před vysoušením, zjemňuje, osvěžuje a podporuje procesy hojení.

Marantový škrob - snižuje mastný pocit na pokožce

1,178 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

© MishaBeauty 2017 

  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Pinterest Icon