top of page

Sérum pro růst vlasů / základ pro další séra

Jsou vaším cílem dlouhé vlasy a nevyhovuje vám sprej? Pak do své rutiny zařaďte toto jednoduché sérum, které vám k vašemu cíli pomůže. NAVÍC základ séra můžete použít pro jakékoliv jiné sérum, ukážu vám jak sérum obměnit. Fotka je ilustrační, jak sérum vypadá najdete na mém IG účtu.


Níže uvedená vzorová formulace je na sérum pro podporu růstu vlasů, ale nebojte, níže najdete další tipy a nápady, jak si se sérem pohrát a přizpůsobit ho tomu, co zrovna potřebujete.


Formulace

Postup výroby


Výroba séra je velmi jednoduchá. Vše, co k výrobě potřebujeme vydezinfikujeme. Do vyšší kádinky (skleničky) odvážíme fázi A a pořádně promícháme nejlépe tyčovým mixérem s majonézovým nástavcem (je to vlastně homogenizér). Následně přidáme fázi B, vymícháme do podoby gelu, přidáme fázi C, změříme pH, přidáme fázi D, promícháme a opět změříme pH. Přeneseme do lahvičky s uzávěrem se špičkou.

Optimální pH je 5-5,5.

V případě potřeby zvýšíme 10% roztokem vody s L-Argininem, který přidáváme po kapkách, naopak snížíme postupným přidáváním kyseliny mléčné (po kapkách)


Rady a tipy

Výše uvedená formulace je určená pro séra na podporu růstu vlasů.


Lehkou obměnou získáte nepřeberné množství variant. Je třeba si určit, co od výsledného produktu budu chtít, k tomu vám pomůže formulační diagram, podívejte se, jak s ním pracovat.


První možností je pak obměna hydrolátu, který bude vyhovovat vašemu záměru. Následovat bude obměna CO2 extraktu a lipoaktivních látek. Samozřejmě, že se můžete pustit do úplně vlastní formulace, změnit poměry. Pokud si nejste jisti a nevíte jak, je tu pro vás Akademie holistické sebepéče, (nebo samotný kurz Škola formulátora), kde se vše naučíte.


Peptidové sérum - růžový hydrolát, peptidy (5 a 5%)

Anti -aging - ylang ylang hydrolát (třeba...), Lift lipoactiv, CO2 extrakt z chia semínek

Ochranné sérum - zvolený hydrolát, Blue lipoactiv, Granátový CO2 extrakt (5 a 5%)


Stále běží akce Zachraňte kosmetiku - kosmetika expiruje na přelomu srpna a září. Škoda vyhodit něco tak skvělého, co mi leží ve skladu jen díky tomu, že nemám balík peněz na pořádné promo.
Děkuji za to, že čtete můj blog 🤗 a že mě podporujete nákupem v mém eshopu.


Nezapomeňte článek sdílet s těmi, kterým by mohl pomoci.

334 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1 Comment


test

Like
bottom of page