top of page

Regenerační ochranný krém

Aktualizováno: 20. 10. 2023

Poslední dobou jsem si začala říkat, že se chovám přesně v duchu věty - Kovářovic kobyla a ševcova žena chodí bosa. Ne že bych neměla po ruce DIY kosmetiku, ale vymýšlím recepty nejen pro sebe a musím tak vyrobené produkty tak nějak spotřebovat. Navíc mám tendenci opravdu věci vypotřebovat, takže než se pak dostanu k výrobě něčeho šitého na míru sobě sama, tak to chvilku trvá. A je pravdou, že tyhle hodně cílené recepty pak většinou nezveřejňuji. Na druhou stranu jsem si ale řekla, že když vám nasdílím i můj záměr, mohli byste se pak třeba i více rozjet ve vlastních formulacích, že vám prostě poskytnu takový malý klíč.


Rozpis na cca 100 g


67 ml hydrolátu z geránia

5 g Olivoilu

2 g C - PepPostup výroby


Nachystejte si dvě misky a metličku. Vše pečlivě vydezinfikujte. Do jedné misky odvažte hydrolát s aloe extraktem, do druhé Olivoil, caprylis, kamélii a murumuru - vložte do vodní fáze a zahřívejte. Voda by neměla vřít, jen max perlit. Jakmile se rozehřeje vosk a máslo, vyjměte misky z vodní lázně. Začněte míchat oleje v misce a za stálého míchání přidejte vodní fázi - vše stačí míchat metličkou. Po zchladnutí (můžete urychlit ponořením do misky s ledovou vodou) přidejte zbytek surovin a opět promíchejte. Upravte pH do rozmezí od 5,5 do 6, nebo prostě tak, jak to vyhovuje Vaší pleti. Mně vyhovují krémy přesně v tomto rozmezí a docílila jsem ho přidáním 2 kapek kyseliny mléčné. Hydrolát jsem použila vlastní :).


Myšlenka krému

Slíbila jsem vám něco jako klíč, jak postupuji u formulace pro vlastní potřeby.


Můj věk je 46 let, pleť je smíšená, nyní v zimě trochu dehydratovaná a v oblasti kolem úst směrem do středu tváří suchá. Od krému teď potřebuji hydrataci, výživu a regeneraci, řeším vrásky a věčně sedím před monitorem. Cílenou hydrataci jsem vyřešila s Hydrosellou a aloe extraktem. Vrásky mi řeší Lift lipoactiv a C-Pep, který navíc stimuluje tvorbu kolagenu a celkově posiluje pojivou tkáň. Záření z monitorů mi řeší Blue lipoactiv.

Volba olejů - Sacha patří do skupiny vysoce regeneračních olejů, Kaméliový patří mezi ochranné oleje a díky složení masných kyselin "vtahuje" účinné látky hlouběji do podkoží, Murumuru má vyhlazovací účinek a navíc napomáhá dobrému nanášení krému. Caprylis celkově směs olejů odlehčuje, je neutrální a zajišťuje nemastný pocit. Emulgační vosk Olivoil tvoří tzv. lamelární struktury a napomáhá tak udržovat vlhkost v pokožce.


Sestavení olejové fáze výrazně napomáhá personalizaci produktu a předurčuje jeho senzorické vlastnosti. K tomu je třeba se v olejích / tucích vyznat a učím tomu na Webináři poznáváme oleje . Webinář bude probíhat 25.2.2022 - přihlaste se včas a zajistěte si tak místo.


Pleťový krém je vhodný i na ráno, ačkoliv obsahuje 20 % tuků (nepočítaje emulgátor). Krásně se vstřebává a nezanechává mastný pocit.


Suroviny a pomůcky Děkuji, že nakupujete v mém eshopu Kosmetické suroviny. Koupí surovin v mém eshopu podpoříte nejen rozšíření sortimentu, ale hlavně budete mít k dispozici mnohem víc návodů na skvělé kosmetické produkty, informace a videa, které nikde jinde nenajdete.

1 296 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page