Oční odličovač

Ve skupině jsem zaznamenala několik dotazů na odličovač na oči, proto jeden dávám pro inspiraci. Je jednoduchý nejen na výrobu, ale i co se týká surovin. V podstatě smícháme jen 4 a je to hotové. Jen nesmíme zapomenout, že je třeba odličovač před použitím protřepat, protože se jedná o dvoufázový produkt.

Rozpis na 50 ml


5 g Lasemulu

5 g Ultraskvalanu

37 ml vody

1 g Sensicare NAT


Postup výroby snad už ani nemůže být jednodušší. Přímo do lahvičky si odvážíme Lasemul a Ultraskvalan, přidáme konzervant a do objemu 50 ml doplníme vodou.


Jak jsem psala, jednodušší to být nemůže. Protože jsem jako konzervant použila Sensicare NAT, netrápila jsem se tentokrát s měřením pH. Pokud jej nemáte, doporučuji přidat 2 kapky kyseliny mléčné, protože řada konzervantů funguje jen při mírně kyselém pH.


Před použitím je třeba dličovač řádně protřepat, protože olejové složky se budou samozřejmě od vody separovat.


Lasemul a Ultraskvalan jsem zvolila proto, že oba jsou nejen mimořádně jemné, ale oba mají čistící účinek. Navíc se mi kombinace těchto dvou surovin osvědčila i na odolnější řasenky. Odličovač lze použít samozřejmě na celou pleť, nicméně se určitě dočkáte dalšího produktu, který bude mít úplně jinou konzistenci :).


Děláte si vlastní odličovat? Jaký je váš oblíbený? Pochlubte se.


#jednoduche #cistici #pletove

1 197 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše