top of page

Minutový krém

Aktualizováno: 9. 12. 2021

Znáte ten pocit, kdy opravdu, ale opravdu pospícháte, času není nazbyt, ale přesto chcete pro sebe něco vyrobit? A nebo si nejste ještě jistí ve výrobě krémů a bojíte se emulgování? A nebo se nechcete trápit s konzervací a měřením pH? Pak mám pro vás řešení v podobě BIO bází, které si můžete přizpůsobit a ušetřit tak čas, nebo se vyhnout emulgování. Jak si vyrobit doslova a do písmene minutový krém se dočtete v mém novém příspěvku.

BIO krémová báze nebo BIO mléko jsou vyrobené tak, že snesou přidání jak olejové, tak vodí složky. Samozřejmě se to nesmí přehánět ani množstvím, ani kombinací látek, protože pak hrozí rozpad emulze a ta se začne dělit na vodní a olejovou složku, ale obě báze jsou perfektní pro přidání buď CO2 extraktů, nebo aktivních látek, které mají nízké dávkování, ale výborné účinky, CBD....


Osobně se mi báze osvědčily nejvíce s oleoaktivkami, které se mezi sebou velmi dobře kombinují, mají nízké dávkování a výbornou účinnost. Využít můžete samozřejmě i vlastní olejové maceráty, jen pozor na jejich dávkování. Báze snesou max 10% olejové fáze navíc. O účincích bylin se dozvíte více v mém eBooku Bylinky v kosmetice.


Na fotografii je tělové krémomléko :), které jsem si připravila z BIO mléka (ano, BIO mléko nemá úplně tekutou konzistenci, ale přesto je "řidší" než BIO báze a rychleji se vstřebává), olejového extraktu Young lipoactiv (3 %) a šípkového CO2 extraktu ( 5 %), který pečuje o stárnoucí pokožku (jj, už nejsem žádná mladice a potřebuju se rozmazlovat).


Možná se ptáte, proč zrovna já využívám bázi a nepřipravím si nějaký krém? Inu, je to o tom čase. Minulý týden jsem měla sakra hektický a opravdu jsem neměla kdy vymýšlet něco nového. Potřebovala jsem rychle lehký hydratační tělový krém, který se bude rychle vstřebávat. Každou chvíli jsem měnila oblečení (z domácího na "cestovní", protože jsem pendlovala mezi bydlištěm, nemocnicí, lékárnou...), proto jsem potřebovala něco lehkého. Také jsem si pořád myla ruce (ne, že bych si je normálně nemyla, ale frekvence se sakra zvýšila) a musela jsem si je promazávat, aniž bych je měla mastné, pač se pořád "hrabu" v nějakých papírech, nebo cvakám na klávesnici, kterou si nechci samozřejmě zamastit...

Báze je pak to nejrychlejší, co může člověk využít.


No a jak píšu v úvodu, je to také skvělý pomocník pro začínající DIY, kteří si ještě úplně netroufnou do emulgování :)


Báze je navíc vyráběna v ČR, u dodavatele, kterého osobně znám, v prostorách, které mám projité :), takže z mé strany je to sázka na jistotu.Takové malé promo :)


Více informací o bylinkách v kosmetice najdete v mém e-booku Bylinky v kosmetice. Nevíte si rady s formulacemi, nevíte, které suroviny jsou pro vás vhodné? Využijte možnosti on-line konzultací.


Děkuji, že nakupujete v mém eshopu Kosmetické suroviny. Koupí surovin v mém eshopu podpoříte nejen rozšíření sortimentu, ale hlavně budete mít k dispozici mnohem víc návodů na skvělé kosmetické produkty, informace a videa, které nikde jinde nenajdete.


Novinkou je možnost koupit plnospektrální kapky CBD+. CBD+ pomáhá od pracovního stresu, při regeneraci organismu po sportovní zátěži a při rekonvalescenci. CBD+ je výbornou látkou pro posílení imunity. Je hojně používaný jako doplněk stravy a v kosmetickém průmyslu, kde má hojivé účinky. Plné spektrum (full spectrum) obsahuje až 500 látek z toho 100 kanabinoidů, oproti jediné látce CBD.
1 756 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


bottom of page