Mandlový peeling k sežrání...

Máte rádi mandle? A máte rádi své ruce? Ne nezbláznila jsem se a sami uvidíte, jak krásně to spolu ladí. Ruce hodně často přehlížíme, a to nám přitom doslova slouží každý den. Hýčkejte je, stejně jako je hýčkám já. Alespoň jednou týdně jim například dopřeji mandlový peeling. Samozřejmě o ně pečuji i jinak, ale mandláček, jak peelingu říkám, mám jenom pro svoje ruce. Jenom při jeho výrobě vždycky přemýšlím, jestli by nebylo lepší ho sníst. Schválně, jestli se vám budou při jeho výrobě také sbíhat sliny.

Rozpis na větší skleničku - cca 250 ml

50 g rozemletých nebo nastrouhaných mandlí

150 g třtinového cukru

45 g mandlového oleje

30 g avokádového oleje

2 g mleté skořice

15 g tekutého medu


Postup výroby

Připravte si misku a jednoduše do ní všechny uvedené suroviny odvažte a zamíchejte. Mandláček je lepší ze strouhaných mandlí. Tentokrát jsem byla líná a hodila jsem je do mlýnku, proto jsou ve směsi na fotce ty větší kousky.


Jak mandláček použít

Používá se jako každý jiný peeling. Vezměte si ze skleničky čajovou lžičku a pěkně směs roztírejte v mokrých rukách. Ruce musejí být mokré, protože jen tak se peeling krásně roztírá. Já jej nejdříve rozetřu v dlaních a potom jej roztírám jako bych si myla ruce mýdlem. Vydržte to několik minut a nijak na ruce netlačte. V podstatě by se měl cukr úplně rozpustit. Poté ruce opláchněte vlažnou vodou a natřete hydratačním krémem. Peeling je dobré provádět 2x týdně. Ruce jsou pak jemňoučké a je radost se jich dotýkat.


Proč uvedené suroviny

Mandlový olej - mimo jiných skvělých vlastností je to úžasný emolient /změkčuje pokožku.


Avokádový olej - je úžasně výživný a regenerační, vhodný na suchou pokožku. Za sebe ho miluji i pro jeho charakteristickou vůni.


Skořice - má prohřívací účinek a navíc krásně voní


Mandle - mleté mandle působí jako peeling a dodávají pokožce spoustu dalších látek. Ostatně jemně strouhané mandle jsou dobrou peelingovou surovinou i pro velmi citlivou pokožku. Jsou bohaté na bílkoviny a řadu minerálních látek.


Třtinový cukr - působí jako peeling


Med - zvlhčovadlo, obsahuje řadu biologicky aktivních látek, minerálů, je antibakteriální, hojivé. Bože, je toho tolik...


Tak a tady už je vám asi jasné, proč při přípravě mandláčku mám sto chutí ho sníst. Ostatně pokud je mandlový olej jen ze sladkých mandlí, tak bych v tom problém neviděla. No dobře, stejně vždycky regulérně tu lžičku olíznu a je to fakt dobrý. Tím vás nenabádám, jenom to píšu :)
459 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše