top of page

Kabelkový krém

Také máte pocit, že krémů na ruce není nikdy dost? Říkáte si, že po zimě nejsou vaše ruce ve 100% kondici? Namazání večer nepomáhá? Pak mám pro vás jednoduchou pomoc v podobě kabelkového krému. Pravda, název se může zdát divný, ale krém jsem naformulovala tak, aby byl za a) jednoduchý na výrobu, b) v propočtu levný, protože je určený ke každodennímu opakovanému nanášení, za c) byl hydratační, výživný a změkčující a za d) vešel se do každé KABELKY :). Proto tedy kabelkový krém.

Rozpis na 100 g

10 g sezamového oleje (6,90 Kč)

6 g emulgátoru GSC (4,10)

2 g cetyl alkoholu (1,2 )

60 ml vody

8 g glycerínu (4,-)

1 g Sensicare (1,40)

oblíbený EO - volitelně


Postup výroby Nachystejte si dvě misky, metličku, dózu a vodní lázeň. Pomůcky pečlivě vydezinfikujte třeba vysokoprocentním lihem. Do misky odvažte vodu (klidně se rozmazlete květinovou, sama jsem použila svůj lavandinový hydrolát), glycerín, do druhé sezamový olej skvalan, GSC a cetyl alkohol. Obě misky vložte do vodní lázně a zahřívejte, dokud se GSC s cetylem nerozpustí. Poté misky vyjměte z vodní lázně, vlijte vodní fázi do olejové a míchejte do podoby krému ( po vytvoření mléčné emulze lze urychlit vložením do misky s ledovou vodou). Nenechte se odradit, chvilku to bude vypadat že se emulze zdrcla, ale vydržte v míchání. Po "vyhlazení textury" rychle přidejte ovesné hedvábí a pořádně rozmíchejte. PH se pohybuje kolem 5,7 - bude záležet, zda použijete květinovou nebo obyčejnou vodu. Hotový krém rozdělíme do hliníkových tub o objemu 30 ml. Pozor, při plnění to svádí dát do tub více, ale opravdu dávku rozdělte poctivě do všech třech. Pak vám půjdou dobře zavřít.


Jak krém používat Používejte dle potřeby. Krém jsem do malých tub dala opravdu záměrně, právě kvůli skladnosti a také se vám nestane, aby se tuba otevřela a krém se dostal do kabelky. Uvedené složení vytváří na první dojem hodně bohatý a plný krém, ale ten se velmi dobře roztírá a po cca 2 minutách ponechává na rukou krásný sametový dojem.

Pro ilustraci jsem tentokrát vyčíslila cenu jednotlivých surovin. Pokud místo vody nepoužijete kupovanou květinovou, pak vás jedna tuba krému vyjde na necelých 15 korun + tuba za 8,- Kč (je mimořádně v akci, normální cena je 13,- Kč), takže suma sumárum 23,- Kč za boží produkt.


Pokud do krému přidáte svůj oblíbený esenciální olej, nebo nějaký parfém do kosmetiky, také se cena malinko zvýší. Na druhou stranu, pokud si třeba vytváříte vlastní parfémy z EO, přidejte do krému několik kapek nezředěné směsi. Při každém podání ruky si bude protějšek pamatovat vůni, která vás jemně oklopovala.


Suroviny a pomůcky Děkuji, že nakupujete v mém eshopu Kosuro Koupí surovin v mém eshopu podpoříte nejen rozšíření sortimentu, ale hlavně máte k dispozici mnohem víc návodů na skvělé kosmetické produkty, informace a videa, které nikde jinde nenajdete.


Recept je určitě hoden ke sdílení :).


1 132 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1 Comment


Virginia Herbal
Virginia Herbal
Feb 01, 2023

Hezký den Míšo, prosím vás, mohu vynechat ovesné hedvábí? Věra

Like
bottom of page