top of page

Čisticí balzám s růžovým jílem

Máte rádi změny a zkoušíte pořád něco nového? Pak by se vám mohl líbit čisticí olejový balzám, který v sobě nemá ani kapku tenzidu, který může pokožku dráždit. Čisticí balzám je jemný produkt určený ke každodennímu čištění pleti. Je nedráždivý a velmi účinný. Možná si teď říkáte, jak může čisticí olejový balzám čistit? Princip je jednoduchý, protože olej rozpouští v tuku rozpustné nečistoty a koemulgátor následně při použití vody nečistoty pomůže šetrně odstranit.


Rozpis na 100 g

20 g caprylisu

7 kapek EO rozmarýn

5 kapek EO levandule

5 kapek EO geránium


Postup výroby

Připravíme si vodní lázeň. Do vydezinfikované misky odvážíme cetearyl alkohol, hemiskvalan, caprylis a zahříváme ve vodní lázni do roztavení cetearyl alkoholu. Poté vmícháme meruňkový olej, vyjmeme z vodní lázně a vmícháme jíl. Směs je poté třeba míchat do zhoustnutí, aby se jíl neusadil na dně. Jakmile začne balzám houstnout, přidáme esenciální oleje a přeneseme do dózy /skleničky. Skladujeme při pokojové teplotě, mimo expozici tepla a slunce.


Jak se balzám používá

Cca 1/3 lžičky balzámu rozehřejme v dlaních a naneseme na obličej, jemně rozetřeme a masírujeme (vyhneme se oblasti očí). Následně je ideální do horké vody namočit bavlněný nebo jemný froté malý ručník (speciálně určený pro obličej), vyždímat ho, přiložit k obličeji a nechat chvilku působit páru. Poté se balzám setře, znovu se ručník napaří v horké vodě a proces se opakuje. S ohledem na použití jílu v balzámu jsou vhodnější tmavší ručníky. K tomuto účelu se klidně mohou recyklovat i stará bavlněná trička… Skvěle fungují i konjakové houbičky, které se také dají napařit horkou vodou. Houbička se poté trochu vyždíme, postupně se přikládá na pleť a krouživým pohybem se jemně balzám stírá. Houbičku horkou vodou opakovaně promýváme.


Pleť je po takovéto proceduře krásně čistá, prokrvená, hladká, měkká, bez podráždění a vyživená. Z vlastní zkušenosti mohu napsat, že čisticí balzámy jsou spolu s mycími oleji mými favority, hlavně od té doby, co nosíme na obličeji rabuše. Moje pleť má tendenci se na tvářích vysušovat a zejména čisticí balzámy u mě vysoušení zabraňují.


Složení balzámu je vhodné i pro citlivou pokožku, ale zde je na místě upozornit, že příliš citlivá pokožka by si nemusela rozumět s použitými EO. Místo meruňkového oleje lze použít olej mandlový, v komerčních produktech najdete i slunečnicový olej, avokádový, olivový, révový, jojobový. Hodně masná pleť uvítá místo růžového jílu bentonit nebo zelený jíl. Rhassoul zase zajistí i jemňoučký peeling. Balzám si tak můžete přizpůsobit podle toho, jakou máte pleť.


Pokud se chcete dozvědět více o kompletní péči o pleť, sledujte stránky eshopu kosuro.cz, kde bude zveřejněn webinář na toto téma, bude zdarma.


Děkuji, že nakupujete v mém eshopu Kosmetické suroviny. Koupí surovin v mém eshopu podpoříte nejen rozšíření sortimentu, ale hlavně budete mít k dispozici mnohem víc návodů na skvělé kosmetické produkty, informace a videa, které nikde jinde nenajdete.

988 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

留言


bottom of page