top of page

Účinný balzám na hmyzí štípance

Tak jsem si už říkala, že budu mít letos pokoj od všelijakých štípavých breberek. Musím se přiznat, že díky neustálé aplikaci dezinfekčního gelu nebo spreje, do kterého si přidávám antibakteriální směs a občasné aplikaci repelentu (recept je jen na Fcb), se mi dost hmyzáci vyhýbají. Jako brousí kolem mě, to ano, ale zpravidla znechuceně odlétají. Jsou ale výjimky potvrzující pravidlo, takže jeden nenechavec to prostě risknul a rozhodl se vysát mi v sobotu trochu té červené tekutiny. Přišla jsem na to až v neděli, ale pozornost jsem tomu moc nevěnovala a... špatné rozhodnutí.

V pondělí jsem naklusala do práce a po obědě si tak říkám "kruci, co mě to tak svědí na noze?" Co vám mám povídat. Z malého flíčku se udělal asi 5 cm zarudlý nateklý flek, který při kontaktu s čímkoliv neuvěřitelně svědil. Vzhledem k tomu, že si ten savý sprosťák vyhlédl místo na vnitřní straně stehna a já měla v pondělí na sobě kalhoty, nemusím se tady rozepisovat, jak komfortní chvilky jsem až do pozdního odpoledne, kdy jsem se vrátila domů, zažívala.

Doma jsem na nic nečekala a hned se pustila do výroby balzámku, který mi po aplikaci velmi rychle ulevil.


Rozpis na cca 10 ml


10 kapek EO levandule


Vše jsem dala do malé mističky a jednoduše malou lžičkou utřela, bez zahřívání. Ihned jsem aplikovala a úleva od svědění přišla po několika minutách, otok do druhého dne zmizel a dnes (středa), mám na místě jen cca 1 cm lehce načervenalý flíček. Mazala jsem asi 4x za den.


POZOR, arniky je tam opravdu hodně (extrakt má dávkování od 0,5 do 2%), ale mám ji na zmírnění otoků po hmyzím bodnutí osobně vyzkoušenou. Jedná se o velmi silnou bylinu, která není vhodná pro těhotné ženy a menší děti. Levandule je skvělá proti svědění (mimo jiné) a opět jí mám vyzkoušenou. Možná se ptáte, proč jsem použila bambucké máslo a nedala extrakt a EO do oleje? Máslo lépe zvláčňuje mou věčně suchou pokožku a pocitově mi více vyhovuje. Klidně ale olej použijte, třeba mandlový a místo dózy použijte malý roll-on.


Takové malé promo :)


Více informací o bylinkách v kosmetice najdete v mém e-booku Bylinky v kosmetice. Nevíte si rady s formulacemi, nevíte, které suroviny jsou pro vás vhodné? Využijte možnosti on-line konzultací.

Děkuji, že nakupujete v mém eshopu Kosmetické suroviny. Koupí surovin v mém eshopu podpoříte nejen rozšíření sortimentu, ale hlavně budete mít k dispozici mnohem víc návodů na skvělé kosmetické produkty, informace a videa, které nikde jinde nenajdete.

Novinkou je možnost koupit plnospektrální kapky CBD+. CBD+ pomáhá od pracovního stresu, při regeneraci organismu po sportovní zátěži a při rekonvalescenci. CBD+ je výbornou látkou pro posílení imunity. Je hojně používaný jako doplněk stravy a v kosmetickém průmyslu, kde má hojivé účinky. Plné spektrum (full spectrum) obsahuje až 500 látek z toho 100 kanabinoidů, oproti jediné látce CBD. Z důvodu nepodporování prodeje těchto kapek platebními branami, jsou kapky prodávány ZDE.

667 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page